Přírodní síla v harmonii s vámi

Designuji šperky z polodrahokamů a minerálů. Pracuji s přírodními neupravenými kameny. Fascinují mě různé druhy krystalizace, stáří a energie. Kameny pečlivě vybírám do páru na náušnice, jejich velikost nijak neupravuji, každý pár je originální.

 

Kyanit

- kámen vyrovnanosti

Kyanit - kámen vyrovnanosti

Kyanit svému majiteli přináší klid a vyrovnanost (vynikající pomocník při meditacích). Podporuje komunikační schopnosti a logické myšlení. Kyanit je všeobecně považován za přírodní analgetikum. Je mu připisována také schopnost snižovat horečku i tělesnou hmotnost.

Kyanit v sobě nedrží negativní energie, a tak není nutné ho čistit. Je to silný ochranný kámen, který odráží negativní energie. Vytvořil se za extrémního tlaku v důsledku dvou zemských mas, které vytvořily superkontinent Pangea, který se formovala přibližně před 300 miliony let.

Zelený/ Černý turmalín – Verdelit

- ochranný štít

Zelený/ Černý turmalín – Verdelit - ochranný štít

Vytváří ochranný štít kolem těla.Je to šamanský kámen, který zajišťuje ochranu během obřadů.

Na tělesné úrovni obnovují rovnováhu. V duševním životě napomáhá turmalín pochopení sebe sama i ostatních. Zavede vás hlouběji do vlastního nitra, zvýší vám sebedůvěru a potlačí strach. Uvádí do rovnováhy mužskou a ženskou energii v těle.

Přitahuje ke svému nositeli inspiraci, porozumění, toleranci a prosperitu. Podporuje otevřenost, kreativnost, trpělivost, detoxikuje, zahání únavu, zklidňuje hyperaktivní děti. Dodává životní síly.

Ametyst

- síla tvoření, most mezi Zemí a Nebem

Ametyst - síla tvoření, most mezi Zemí a Nebem

Je tradičně kamenem čistoty, zbožnosti a býval šperkem králů. Je to mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, má vysoké spirituální vibrace. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, zbystřuje mysl, je kamenem pravé, ryzí, emocionální lásky, posiluje věrnost. Pomáhá při léčbě závislostí. Zmírňuje bolesti hlavy. Přírodní sedativum.

Mírné vibrace ametystu uklidňují a navozují satv, v němž se rozplynou strach, starosti a zloba a duše se může otevřít vyššímu poznání. V jeho fialové barvě se spojuje rudý oheň životní síly, smyslů a činnorodosti s modrým světlem čistoty ducha, klidu a nekonečna. Tak tvoří most mezi Zemí a Nebem. Pročišťuje a bystří rozum. Má přiznivé účinky na různé intoxikace. Lidé ve středověku věřili, že ochraňuje před opilstvím a opojením vůbec. Ve středověku byl také oblíbeným kamenem církevních hodnostářů a bohatých lidí. Omezuje účinky radioaktivního ozáření.

Citrín

- vnitřní klid, pocit svěžesti

Citrín - vnitřní klid, pocit svěžesti

Citrín rozvíjí intelektuální tvůrčí schopnosti. Chrání na cestách. Povzbuzuje tvořivost a schopnost komunikace. Dovádí člověka k harmonizaci astrálního, mentálního, spirituálního a emočního světa v něm. Je doporučován při chorobách srdce a oběhového systému, ledvin, jater a svalů.

Symbolizuje nejen moudrost a vnitřní klid, ale dává i pocit zdraví, tepla a svěžesti. Průzračné zlatité tóny mají značnou schopnost oživovat světelnou energii v nás uloženou a tak podpořit jasnost našeho myšlení a kreativitu. Aktivuje přenos bioelektrických impulsů skrze nervy a tak podporuje a ovlivňuje látkovou výměnu.

Pyrit- kočičí zlato

- probouzení sebedůvěry, vědomí vlastní cesty

Pyrit- kočičí zlato - probouzení sebedůvěry, vědomí vlastní cesty

Železný pyrit představuje vynikající energetický štít. Blokuje negativní energii a znečištění na všech úrovních včetně infekčních nemocí. Představuje silný zdroj pozitivní energie, díky čemuž má skvělé účinky na psychiku. Zlepšuje paměť a zvyšuje sebevědomí. Je mu přisuzována moc chránit svého nositele před úrazy a nebezpečím.

Pyrit pozitivně působí na plíce a respirační systém. Proto se často používá k léčbě bronchitidy či astmatu. Kromě toho posiluje činnost jater a sleziny a detoxikuje.

Aqamarin

- čistota vody, posílení odvahy

Aqamarin - čistota vody, posílení odvahy

Kámen čistého srdce, čistoty mysli, cudnosti a nevinnosti, věčného mládí a naděje.

Akvamarín je kámen symbolizující odvahu. Jeho uklidňující energie potlačuje stres a uklidňuje mysl. Vnáší harmonii do svého okolí a chrání před jeho škodlivým znečištěním. Námořníci jej nosili jako talisman proti utonutí.

Křišťál

- zrcadlo duše, světlo a energie.

Křišťál - zrcadlo duše, světlo a energie.

Zrcadlo duše. Světlo a energie.

Není kámen jako kámen – a i průzračný kousek může hýřit všemi barvami duhy. I proto křišťál označován za Světlo Země. Ať už si chcete prozářit všední den jen tak, nebo si trochu vyléčit duši, je tento bezbarvý nerost to pravé.

V jednoduchosti je krása – křišťál je díky své čisté podobě považován za jeden z energeticky nejsilnějších nerostů, vysílá a zároveň přijímá energii. Díky tomuto dokonalému a přirozenému koloběhu je tím nejléčivějším kamenem vůbec. A to jak fyzického, tak psychického těla. Pro někoho krásný doplněk na krk, pro jiného kamínek v kapse, skrz který se na svět dívá všemi barvami. Potěší i pomůže.

Záhněda

- stimuluje a tonizuje

Záhněda - stimuluje a tonizuje

Jako kouřově hnědý křišťál vnáší nejsilnější světelnou energii do pozemského života a hmoty. Zároveň jejím prostřednictvím poznáme, že všechny projevy hmoty vznikly zhuštěním světelných vibrací a jsou tedy světelného původu. Usilujeme-li o duševní rozvoj, ale přesto stále silně lpíme na hmotě, může mnoho léčitelů používat záhnědu jako cenného a účinného pomocníka proti skleslosti a depresím. Moderní prameny doporučují záhnědu v terapii intoxikací, zejména pak při infekčních chorobách a při terapii jejich následků. Má prý také dobrý vliv jako prevence proti ozáření. Celkově stimuluje a tonizuje.

Tyrkys

- čistota citu

Tyrkys - čistota citu

Tento příjemně jasně modrý, tyrkysový nebo nazelenalý kámen je překvapivě lehký, jakoby snad ani nebyl kamenem. Odnepaměti se využíval k výrobě ochranných amuletů. Tyrkys je posvátným kamenem zasvěceným Venuši a Neptunu a elementu země.

Tyrkys je považován za velice účinný léčivý krystal.  Vyrovnává obě složky člověka – jeho duši i tělo.  Posiluje intuici a zoceluje tělesné zdraví.  Umí vyrovnat a posílit meridiány v těle a na fyzické úrovni pak vylepší imunitní systém, tělo se lépe brání virovým i bakteriálním infekcím.

Výtečný je jeho „zásaditý“ efekt na tělo a sice snižuje překyselení organismu, kterým  díky stresu a stravě trpíme v nějaké míře každý – viditelně se zlepšení projevuje u nemocných dnou, revmatismem, migrénou či u lidí s poruchami trávení. Detoxikuje organismus a mírní zánětlivé procesy v těle.

 

Smaragd

- inspirace a trpělivost

Smaragd - inspirace a trpělivost

Saragd je kamenem inspirace a nekonečné trpělivosti. Propůjčuje životu vyrovnanost a integritu. Coby kámen úspěšné lásky přivolává domácí štěstí a věrnost. Zvyšuje pocit jednoty, ničím nepodmíněné bezvýhradné lásky, blahodárně působí na partnerské vztahy, které udržuje v rovnováze. Pokud změní barvu, jedná se o signál ,,nevěry“.

Očista, nadsmyslová láska, soucit, pokora, paměť, intelekt, regenerace, posílení srdeční činnosti, štítná žláza, útlum migrény.

Fluorit

- kámen géniů

Fluorit - kámen géniů

Podporuje rozvoj našeho ducha – přináší schopnost vidět ,,pravdu“ – „kámen géniů“. Umožňuje přístup a styk s jemnými, vyššími rovinami skutečnosti. Pod jeho vlivem se stanou naše intuitivní vědomosti jasnými a pochopitelnými. Napomáhá k tvorbě dokonalého těla, proto by měl být nošen především dětmi. Jeho úloha při mineralizaci tkáně zubů a kostí předurčuje jeho účinek i v léčení poruch procesů.

Fluorit je krystal obdařený silnou ochrannou mocí. Pomůže rozeznat, kdy se ve vašem nitru snaží projevit cizí vlivy. Současně dokáže zastavit působení psychické manipulace a nevhodného duševního vlivu. Poruchy vývoje a růstu všeho druhu. Jedná se o nejlépe fungující krystal, pokud jde o překonání jakéhokoli nesouladu v těle.

Šungit

- chrání před elektrosmogem, má čistící účinkek

Šungit - chrání před elektrosmogem, má čistící účinkek

Šungit je 2 miliardy let stará polyminerální uhlíková hornina, jehož jediné naleziště se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku. Šungit řadu úžasných vlastností. Jedná se nejen o léčivé kameny, ale i rušičky geopatogenních zón a kameny pro úpravu vody.

dezinfikuje a čistí vodu – absorbuje a odstraňuje z vody těžké kovy, železité přísady, organické sloučeniny, mikroby; obohacuje vodu stopovými prvky, mění její energeticko-informační strukturu, nabijí ji a aktivuje, efektivně pohlcuje elektromagnetické záření, neutralizuje GPZ a technogenní vlivy, zlepšuje mikroklima, harmonizuje prostředí, dodává energii a sílu, má léčivé, hojivé a dezinfekční účinky.

 

Granát

- povzbuzuje lásku

Granát - povzbuzuje lásku

Název granát je odvozen z latinského slova „granum“, které znamená „zrnko“- semínka granátového jablka. Tento kámen může mít ale řadu dalších barevných odstínů. Granát byl znám již ve starověkém Egyptě, kde jej faraonové používali nejen k dekorativním účelům, ale také pro různé náboženské ceremoniály.

I když má granát stejnou krystalovou strukturu (kubickou) jako diamant, patří do samostatné skupiny minerálů. Granát je kamenem se silnou schopností dodávat energii. Přináší podle potřeby klid nebo touhu. Odpradávna se užívá jako amulet.

Granát povzbuzuje lásku a oddanost. Udržuje v rovnováze sexuální touhu a dokáže napravit citovou disharmonii. Zejména červený granát podněcuje a kontroluje nárůst energie kundalini přičemž současně zvyšuje i sexuální potenci. Jedná se o kámen podporující pevné vztahy a zájem o druhého.

Azurite

- přináší jasné porozumění

Azurite - přináší jasné porozumění

Azurit poslouží při rozvoji a zlepšování intuice.  Jedná se o krystal umožňující bezpečné a snadné cesty mimo tělo. Jeho vlastnosti umožňují ponořit se do meditace. Azurit je mocný léčivý kámen, díky němuž snáze pochopíte psychosomatický dopad působení mysli a citů na tělo.

Přináší jasné porozumění, odstraňuje bloky komunikace, stimuluje paměť a dodává odvahy.

Achát

- jistota stability

Achát - jistota stability

Stálý kámen tvořený mikroskopickými krystalky křemene ukládaného ve vzájemně spojených proužcích. Acháty slouží jako uzemňovací kameny, které nám dodávají citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu.

Achát dokáže uvádět do souladu prvky jin a jang, představující pozitivní a negativní síly udržující celý vesmír na pevném místě.

Napomáhá k tomu, aby jeho majitel přijímal sám sebe, čímž podporuje jeho sebedůvěru. Posiluje schopnost soustředění. Láska achátu k pravdě dodává člověku odvahu, aby byl sám k sobě upřímný a vnitřní stabilní.

Léčí vnitřní zlobu, posiluje lásku a dodává odvahu k jejímu novému hledání. Navozuje pocit bezpečí a jistoty.